Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Şampiyonası

Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Şampiyonası

Avrupa Ampute Futbol Federasyonu(EAFF)Avrupa Şampiyonası'nda kupayı kazanma başarısı gösteren Milli Takım oyuncuları, Ankara'da öğrencilerle bir araya geldi.

Murat Yıldırım Okulları'nı ziyaret eden milli futbolcular Osman Çakmak, Rahmi Özcan, Barış Telli, Fatih Şentürk ve Kemal Güleş, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Kaptan Osman, Şırnak'ta vatani görevini yaparken mayına basması sonucu sol ayağını kaybettiğini hatırlatarak, öğrencilerden hiçbir zaman pes etmemelerini istedi.

Öğrencilerin karşısında bulunmaktan duyduğu heyecanı dile getiren Osman, "İnanın sahaya çıktığımda bu kadar heyecanlanmamıştım. Gelecek neslin önünde çok heyecanlanıyorum. Çünkü onlar ülkemizin gelecekleri." dedi.

Ailesinin ve öğretmenlerinin kendisini vatan sevgisiyle yetiştirdiğini vurgulayan ampute oyuncu, "Öğretmenlerinizi çok iyi dinleyin. İnanırsanız başaramayacağınız hiçbir şey yok. Başarının sırrı öğretmenlerinizi dinlemekten geçiyor." ifadelerini kullandı.

Osman Çakmak, "Bir gazi olarak 15 Temmuz'da neler hissettiniz?" sorusuna, "O gece kızımla yoldaydık. Son dakika haberi geçtiğinde çok üzülmüştüm. 'Eyvah, yine üzerimizde bir oyun oynanıyor. Buna nasıl engel oluruz.' diye düşündüm. Son zamanlarda Türk milleti iki şeyde buluştu, 15 Temmuz ve 9 Ekim'de kenetlendik." yanıtını verdi. "Siz yolunuza devam edin, hayallerinizle yaşayın"

Söyleşinin ardından okulun kurucumuz Murat Yıldırım, futbolculara çiçek verdi. Öğrenciler yoğun ilgi gösterdikleri Ampute Milli Takımı oyuncularından imza alırken, kaptan Osman Çakmak aynı okulda öğrenim gören kızı İlayda ile fotoğraf çektirdi.